• טל בת הים

תכנית מרינות בחופי ארצנו

שבוע שעבר השתתפתי בדיון של ועדת הפנים בכנסת בנושא תכנון ופיתוח מעגנות (מרינות) בחופי ישראל, יש תכנית להוספת שש מרינות חדשות בחופי ארצנו, בנהריה, חיפה, חדרה, נתניה, תל אביב ובת ים.

כאן בחיפה מעוניינים לבנות מרינה חדשה מול בה"ד חיפה בשכונת בת גלים, צמוד לריף בת גלים העשיר שאני מעדת לכם כאן באהבה גדולה.


אלה הדברים שאמרתי בועדה, אנחנו בעד פתרון עגינה ליאכטות אבל נגד בניית מרינה חדשה, מרינה צריכה להתבסס על תשתיות קיימות, שמירת המשאב הימי מלהתכלות. יש חלופות טובות לתכנון בר קיימא והן הרחבת המרינה הקיימת בקישון והחלופה של נמל חיפה המערבי שכבר מתוכנן להוות חזית ימית פתוחה שתהיה מוקד משיכה בעיר. בניית מרינה בבת גלים תהיה מכת מוות לריף ייחודי בארץ עם מגוון חי וצומח ומתאים להיות לשמורה ימית להגנה על בע"ח שכבר בסכנת הכחדה. מול בה"ד חיל הים שפע בטאים למיניהם, ובמקום שתי ספינות טרופות, כאשר אחת מהן היא אניית המעפילים ארלוזורוב, יעדי שנירקול וצלילה פופולאריים.

אף אחד לא תמחר את הערך האמיתי של הים... עשרות שנים מתקיימים בימה של בת גלים מגוון ענפי ספורט ימי לא ממונע, גלישה, שחייה, צלילה, קיאקים וסאפים, מתרחשות כאן תחרויות גלישה עולמיות וטרם ניתן מענה למועדון גולשים שהוקם כאן לפני שנים ועומד כפיל לבן. כמו כן, קיים בחוף השקט מועדון שייט המקיים פעילות שוטפת משנות ה90 לילדים ונוער ובשילוב משרד החינוך, מה שמחזק את העובדה שספורט וחינוך ימי אינו זקוק למרינה. כבר בימינו קיים עומס גדול על שכונת בת גלים מלבד מגורים, יש בית חולים גדול, שני בסיסי צה"ל, חוף רחצה, מסעדות ובתי קפה, המקום כבר אטרקציה תיירותית. הקורונה הדגישה לכולנו את חשיבות הים בחיינו וכמה מעט נותר ממנו לכלל הציבור וידוע לכולם שמרינה בסופו של דבר הופכת להיות שטח פרטי לבעלי היאכטות בלבד.

בבת גלים לא תהיה מרינה.

לסיכום הדיון בועדה >>> https://bit.ly/israelmarin


במידה ואתם מעוניינים לפעול בעירכם ולהביע התנגדותכם עשו זאת, חברו לגוף הירוק סביבכם, יחד אפשר להשפיע, בהצלחה לנו ולים.

13 צפיות
Fins.png
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
Mermaid.png
TalMermaid_stroke.png